All for Joomla All for Webmasters
کوروش سیر آسیا
info@kouroshseir.com
021-88343777
مدت :
منطقه : تایلند/پوکت
قیمت : 245$ + 2.000.000

تور پوکت(تابستان 97)

آژانس مسافرتی کورش سیر آسیا مجری مستقیم تخصصی تور های تایلند با ارزان ترین قمیت و برترین کیفیت اینبار اقدام به برگزاری تور ویژه پوکت در تابستان 97 با نازل ترین نرخ نموده است. از برخی مزایای تور پوکت : پرواز ماهان، صبحانه، ترانسفرهای فرودگاهی، گشت شهری ، ویزای تورسیٹی ، راهنمای فارسی، بیمه مسافرتی  و.. اشاره نمود.

در پایین اندکی به ویژگی های پوکت می پردازیم  . . .

 

تور پوکت

تور پوکت

 

 

درباره پوکت

حدود سال ۳۰۰ میلادی، زمانی که بطلمیوس، جغرافیدان یونانی به وجود پوکت در کتاب هایش اشاره می کرد. نمی دانست این جزیره چنان برو بیایی پیدا می کند و چنان ثروتمند می شود که چشم هرچه تاجر و سیاح را به خود خیره نگاه می دارد.

از آن زمان تاکنون علاوه بر گردشگری که پای جهانگردان زیادی را به این جزیره کوچک باز کرده، این جزیره، سرشار از منابع غنی نیز هست و یک جزیره به غایت ثروتمند محسوب می شود.البته این جزیره زیبا و سرسبز پیش از میلاد مسیح کشف شده. ولی بطلمیوس در قرن سوم پس از میلاد به آن اشاره کرده است. به هر حال شمال و جنوب این جزیره را که نگاه کنید تنها آبادانی و سرسبزی را می توانید ببینید.جنگل هایی که سراسر جزیره را پوشانده و کوه هایی که از شمال تا جنوب کشیده شده اند، اساسا هم نام پوکت از کلمه ای مالزیایی به معنای کوه یا تپه گرفته شده است.

وقتی در ارتفاعی مناسب از شهر به ایستید و از دور به آن نگاه کنید این نامگذاری به نظرتان منطقی تر هم خواهد آمد چراکه این جزیره از دور به شکل کوهی سربلند به نظر می رسد. این شهر که بزرگترین جزیره تایلند و مهم ترین استراحتگاه آسیاست از نخستین نقاطی بود که توانست با طبیعت اعجاز بر انگیزش، گردشگران را به خود جلب کند. اگرچه از اوایل دهه ۸۰، گردشگری اصلی ترین در آمد سواحل این جزیره است اما در عین حال کشاورزی،  صید ماهی میگو و مروارید کماکان جزو مهم ترین شغل های پوکتی ها به شمار می رود.با همه اینها پوکت بخش عمده ای از شهرت و ثروتش را در پنج قرن گذشته مدیون استخراج قلع است، ولی بیشتر مردم آنجا را به عنوان سرزمینی تفریحی و گردشگرپذیر می شناسند .

سواحل پوکت

هرکدام از سواحل این جزیره دارای ویزگی ها و جذابیت های خود هستند. پوکت دارای سواحل شلوغ با امکانت ورزش ها و تفریحات آبی و سواحلی بکر با ماسه هایی طلایی می باشد. این سواحل دردامنه کوه های سرسبز برای گشت و گذار در کنار آب های آندامان بسیار عالی هستند و می توانند توجه تمام گردشگران این منطقه را جلب کنند.