All for Joomla All for Webmasters
کوروش سیر آسیا
info@kouroshseir.com
021-88343777
منطقه : russia, moscow, sankt petersburg
قیمت : 58.300.000R

آژانس مسافرتی کورش سیر آسیا مجری مستقیم تخصصی تور های گردشگری با ارزان ترین قمیت و برترین کیفیت اینبار اقدام به برگزاری تور ویژه روسیه(3 شب مسکو  – 4 شب سنت پترزبورگ) با نازل ترین نرخ نموده است از برخی مزایای تور روسیه می توان به: پرواز قشم ایر، صبحانه، ترانسفرهای فرودگاهی، گشت شهری ، ویزای تورسیٹی ، راهنمای فارسی، بیمه مسافرتی  و.. اشاره نمود.

در پایین اندکی به ویژگی های مسکو و سنت پترزبورگ می پردازیم  . . .

تور روسیه

مسکو :

مسکو پایتخت کشور روسیه است. این شهر بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر روسیه و یکی از بزرگ‌ترین کلان‌شهرهای قارهٔ اروپا می‌باشد. این شهر مرکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و حمل و نقل فدراسیون روسیه‌است. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه فدرال روسیه که جزء روسیه اروپایی محسوب می‌شود، واقع شده‌است.

در زمان‌های گذشته مسکو مرکز کشاورزی اتحاد جماهیر شوروی و سرزمین باشکوه مسکو بود. کاخ کرملین، قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به عنوان اقامتگاه تشریفاتی رئیس جمهور شوروی، مورد استفاده قرار می‌گرفت.

این شهر امروزه یکی از مراکز اقتصادی مهم و بزرگ در جهان است و از نظر گرانی در سال ۲۰۰۷ به عنوان دومین شهر گران در جهان محسوب می‌شود و در این سال برای دومین بار در «کتاب رکوردهای گینس» نامش ثبت شد.

کلان‌شهر مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده‌است. این شهر دارای یک مجتمع حمل و نقل بین‌المللی به نام «متروی مسکو» است که بزرگ‌ترین شرکت تولید واگن‌های مترو در جهان است.

 

سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای دنیا می‌باشد که از گنجینه‌های تمدن بشری محسوب می‌شود و به “ونیز شمالی” و همچنین “موزه در فضای باز” معروف است. سنت پترزبورگ به معنای شهر پتر مقدس است که یکی از حواریون حضرت عیسی بود و حامی این شهر زیبا پنداشته می‌شود. این شهر نه تنها پایتخت تاریخی روسیه، بلکه مرکز فرهنگی و علمی روسیه نیز می‌باشد.

آب و هوای سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ آب و هوای مرطوب قاره ای دارد اما تاثیر گردبادهای دریای بالتیک باعث می شود که تابستان هایش گرم، مرطوب و کوتاه و زمستان هایش سرد، مرطوب و طولانی باشد. شرایط آب و هوایی سنت پترزیورگ و هلسینکی (Helsinki) پایتخت فنلاند بسیار به یکدیگر شبیهند اما سنت پترزبورگ به دلیل قرار گرفتن در ناحیه شرقی تر، زمستان های سردتر و تابستان های گرم تری را تجربه می کند.
متوسط حداکثر دمای این شهر در ماه ژوئیه 23 درجه و حداقل دما در ماه فوریه منفی 8.5 درجه سانتی گراد اندازه گیری شده است. بیشترین دمای ثبت شده این شهر متعلق به موج های تابستانی است که در سال 2010 در نیمکره شمالی به حرکت درآمدند.
یخ زدن سطح زمین در زمستان های سنت پترزبورگ امری طبیعی است و بخش هایی از رود نوا هم که در محدوده شهر قرار دارد در ماه های نوامبر یا دسامبر یخ می زنند. این یخ ها در ماه آوریل کم کم آب شده و ناپدید می شود.
در فاصله بین ماه های دسامبر تا مارس سنت پترزبورگ به طور متوسط 118 روز برفی را تجربه می کند که متوسط عمق بارش برف در این شهر در ماه آوریل 19 سانتی متر اندازه گیری و آخرین میانگین دوره یخ زدگی سنت پتربورگ 135 روز اعلام شده است.
با توجه به قرار گرفتن سنت پترزبورگ در موقعیتی شمالی تر، این شهر تحت تاثیر توده های خلیج فنلاند که از سمت اسکاندنیاوی می آیند، قرار می گیرد، توده هایی که درجه حرارتی بالاتر از صفر را برای این شهر به ارمغان می آورند.
از این رو سنت پترزبورگ زمستان هایی گرم تر از مسکو و مناطق اطراف را تجربه می نمایند. اما به طور کلی شرایط آب و هوایی این شهر در طول سال بسیار متغیر است و فراز و نشیب های متعددی را تجربه می کند.
سطح بارندگی سالانه شهر حدوداً 660 میلی متر است و بیشتر بارش ها هم در اواخر فصل تابستان اتفاق می افتد. به طور کلی آب و هوای سنت پترزبورگ مرطوب می باشد و میانگین رطوبت این شهر به 78 درصد می رسد. در 165 روز از سال این شهر جادویی شاهد آسمانی تمام ابری خواهد بود.